Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Extra Orbit

12:00 14:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

14:00 16:00

Teraz w ramówce

Extra Orbit

12:00 14:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

14:00 16:00

Background

Sea Girls – Closer

w dniu 12 października 2021

Angielska indie rockowa grupa Sea Girls to zespół, który latem ubiegłego roku wydał debiutancką płytę, zatytułowaną „Open Up Your Head”. Jednak trudno ich nazwać debiutantami, ponieważ istnieją od 2015 roku. W tym czasie zdążyli nagrać jeszcze cztery EP-ki i zagrać sporo koncertów. Można więc mówić co najwyżej o bardzo dojrzałych debiutantach. Henry Camamile, Rory Young, Andrew Noswad i Oli Khan mają też za sobą doświadczenia z innych zespołów, więc ich indie rockowe granie od początku brzmi bardzo profesjonalnie.

Na płycie „Open Up Your Head” frontman Henry Camamile pokazuje się jako autor świetnych historii dla swojego pokolenia. Album wypełniony jest kolorowymi melodiami, gitarami oraz klawiszowymi zaczepkami – to eksplozja radosnego indie rocka, stojącego w kontraście z mrocznym songwritingiem Camamile’a. Henry pisze między innymi o konsekwencjach groźnego urazu głowy. Dotykając tak trudnych tematów muzykowi udało się jednak stworzyć wydawnictwo pełne nadziei.
Skojarzenia z młodym Brandonem Flowersem nieprzypadkowe.
„Nie kupuję tego całego konceptu miłości z kwiatkami. Prawdziwe relacje się rozpadają, ranią cię i musisz sobie z tym poradzić, więc robisz, co trzeba, by przestało boleć. Myślę, że muzyka zawsze była tym czymś, co mnie ocalało.” – tak lider zespołu Henry Camamile.
Kolejny singiel promujący ten album to piosenka „Closer” o której gitarzysta Rory Young mówi: „Piosenka powstała w hotelu po naszym debiucie w Europie po koncercie w Barcelonie. Pierwotnie została napisana jako utwór o brzmieniu elektronicznym. Zastąpienie syntezatorów gitarami, dało temu utworowi jednak zupełnie nowe życie.”