Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Extra Orbit

12:00 14:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

14:00 16:00

Teraz w ramówce

Extra Orbit

12:00 14:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

14:00 16:00

Background

Sea Girls – Violet

w dniu 13 marca 2021

Płyta „Open Up Your Head”, debiutancki album brytyjskiej indie rockowej formacji Sea Girls, ukazała się w sierpniu ubiegłego roku. Jednak nadal sięgamy po single z tego krążka, choć najprawdopodobniej robimy to już po raz ostatni. Najnowszy singiel, który prezentujemy na antenie Radia Orbit, zawiera piosenkę, zatytułowaną „Violet”.

Muzyka grupy Sea Girls często kojarzy się słuchaczom z nieco mroczniejszymi rejonami, zwykle sporo w niej pesymizmu i melancholii. Jednak tym razem czeka nas zaskoczenie. „Violet” to piosenka, ładna, przyjemna, a może nawet nieco optymistyczna. W komentarzu do tego utworu zespół napisał, że dostrzega też jasne strony życia. Całość podsumowali dosadnym zdaniem: „Tym razem nie użalamy się nad sobą”.
Warto jednak zaznaczyć, że „Violet” nie jest bynajmniej banalnym popowym przebojem. Grupa pozostaje brzmieniowo w kręgu alternatywnego rocka, a charakterystyczny wokal Henry’ego Camamile’a sprawia, że trudno pomylić Sea Girls z jakimkolwiek innym, grającym współcześnie zespołem.