Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Night Orbit

00:00 06:00

Następnie w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Teraz w ramówce

Night Orbit

00:00 06:00

Następnie w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Background

shama – Dlaczegoby

w dniu 10 listopada 2021

„Dlaczegoby” to już drugi utwór, który zespół shama wydał w ramach akcji FONOBO Pitcher, prowadzonej przez wytwórnię FONOBO, wspierającej młodych artystów. Na początku tego roku ukazał się pierwszy singiel pt. „Kwiaty”. Utrzymany w chillowym klimacie kawałek „Dlaczegoby”, przywołuje wspomnienia z gorących i beztroskich wakacyjnych dni. Twórcy przypominają nim o tym, by kochać życie i cieszyć się każdą jego chwilą. Jest doskonałym lekarstwem na nadchodzące ponure i chłodne jesienne wieczory.

Za słowa do utworu odpowiada Basia Tomaszewska, a za muzykę cały zespół shama.

shama to alternatywny zespół z Warszawy. Razem tworzą muzykę i spędzają wolny czas. Połączyła ich miłość do bluesa i rocka z lat 60-tych. W swojej twórczości stawiają na przekaz, jakość i szacunek do słuchaczy, dlatego nie idą na łatwiznę. Cały czas się rozwijają i szukają kolejnych inspiracji. Wśród fanów shamy utarło się powiedzenie „im nowsze, tym nowsze”, co oznacza, że nie pozostają obojętni na światowe trendy. W ich utworach równie dobrze można usłyszeć wpływy The Beatles co Billie Eilish. Czasem Michaela Jacksona, ale też The Black Keys.

Zespół tworzą: Basia Tomaszewska (wokal), Jimi Bachniak (gitara), Antoni Zbytniewski (klawisze) oraz Kacper Smoliński (perkusja).

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT

Tag