Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Night Orbit

00:00 06:00

Następnie w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Teraz w ramówce

Night Orbit

00:00 06:00

Następnie w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Background

The Cassino – Delta

w dniu 29 czerwca 2021

Zespół The Cassino piosenką „Delta” zapowiada wydanie debiutanckiej płyty, która ukaże się w tym roku nakładem wytwórni FONOBO Label.
The Cassino wydali dotąd trzy EPki. Ostatnia z nich, czyli “Glass and Styrofoam“, ukazała się we wrześniu 2020 r. dzięki wytwórni FONOBO Label, z którą zespół związał się po wydaniu dwóch minialbumów – “The Cassino” oraz “Zimy”.

Słowo “delta” jest tutaj metaforą końca małego etapu i jednocześnie początku większego. Porównywanie życia do rzeki wydaje mi się niezwykle prawdziwe, bardzo je lubię – opowiada o nowym utworze Hubert Wiśniewski, lider The Cassino.
Utwór charakteryzuje się mocnym, gitarowym uderzeniem i jak piszą muzycy – pozostawia spory niedosyt. Z drugiej strony, nie ma chyba nic lepszego w oczekiwaniu na płytę, niż właśnie niedosyt.

The Cassino powstało w 2013 roku w Braniewie jako zespół trzech kumpli – Huberta Wiśniewskiego, Michała Badeckiego i Piotra Dawidka.
Muzykę zespołu ciężko jednoznacznie zaszufladkować. Rock miesza się z bluesem i funkiem. Słychać w niej również inspiracje wyspiarskim indie rockiem. Mimo wielu inspiracji zespół zachowuje indywidualny charakter twórczości. Stawia na emocje i szczerość.

Największym przebojem grupy na liście Top Orbit okazał się utwór „Nie w tym mieście” z którym zespół debiutował jesienią 2019 roku.

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT