Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Top Orbit Plus

21:00 22:00

Następnie w ramówce

Top Orbit Extra

22:00 23:00

Teraz w ramówce

Top Orbit Plus

21:00 22:00

Następnie w ramówce

Top Orbit Extra

22:00 23:00

Background

The Cassino – Drugi / Dym

w dniu 28 sierpnia 2023

The Cassino prawie dwa lata po premierze debiutanckiej płyty prezentuje singiel “Drugi / Dym”. Utwór zapowiada nadchodzącą EPkę zespołu.

“Drugi / Dym” to niepokojący, skłaniający do refleksji utwór przenoszący słuchacza w tajemniczy, szary i pełen niepewności świat. Tekst, za który odpowiada wokalista i lider zespołu Hubert Wiśniewski, porusza wątki wypalającej się miłości i tracenia kontaktu z własnymi uczuciami. W nagraniach uczestniczyli Hubert Wiśniewski, Michał Badecki i Piotr Dawidek. Produkcją zajął się Jeremiasz Hendzel, we współpracy z wokalistą.

„Utwór powstał jako drugi na płytę, która wtedy była jeszcze mocno nieokreślona. Szukałem kierunku i pamiętam, że ruszyło mnie brzmienie basu, jakie udało mi się wykręcić. W połączeniu z mrocznymi synthami całość nakreśliła klimat na resztę EPki” – komentuje Hubert Wiśniewski.

Mimo początkowej niepewności i wspomnianego poszukiwania kierunku, zespołowi udało się stworzyć piosenkę, która brzmieniowo przypomina “klasyczne The Cassino”, ale zawiera sporo nowych, synthowych elementów. Słychać w niej dojrzałość i progres, jaki poczynili artyści. A to dopiero początek nowości przygotowanych przez zespół na najbliższy czas.

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT