Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Extra Orbit

14:00 16:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

16:00 18:00

Teraz w ramówce

Extra Orbit

14:00 16:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

16:00 18:00

Background

The Cassino – Zima

w dniu 2 grudnia 2019

Kolejna propozycja z EP „Zima”. Poprzedni utwór „Nie w tym mieście” spędził na liście Top Orbit 13 tygodni, zajmując najwyższą pozycję 5.

Zespół The Cassino powstał w 2013 roku w Braniewie. Pierwsze kroki stawiali w starym wojskowym kasynie, od którego (jak nietrudno się domyślić) wzięli swoją nazwę. Jeszcze jako duet – Piotr Dawidek (perkusja) i Hubert Wiśniewski (gitara) stworzyli swój pierwszy materiał koncertowy. Dopiero po 3 latach zaprezentowali swoją muzykę publicznie, wygrywając kilka lokalnych festiwali dla młodych twórców. W tym samym roku wzięli udział w 11. edycji popularnego programu „Must Be The Music”, w którym zebrali bardzo dobre recenzje. W 2017 roku wraz z basistą Jackiem Łączyńskim wydali debiutancką EP-kę „The Cassino”, w całości z angielskimi tekstami.

Muzykę The Cassino ciężko jednoznacznie zaszufladkować. Rock miesza się tu z bluesem i funkiem, choć słychać też wyraźne inspiracje zespołami wyspiarskiego indie rocka. The Cassino zachowuje swój indywidualny charakter – stawiając na emocje i szczerość, których sporo znajdziemy w tekstach Huberta Wiśniewskiego. EP-ka „Zima”, której premiera miała miejsce na tegorocznym poznańskim festiwalu Spring Break, jest pierwszym podejściem zespołu do twórczości w ojczystym języku.