Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Extra Orbit

16:00 18:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

18:00 20:00

Teraz w ramówce

Extra Orbit

16:00 18:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

18:00 20:00

Background

13 Drzew & Basia Ubysz – Księżyć

w dniu 24 listopada 2023

“Księżyć” to zdecydowanie najbardziej rockowy z dotychczasowych singli grupy 13 Drzew, z nadchodzącego minialbumu pt. “Nie ma czasów”.
„Księżyć” to opowieść o wielkim, wprost kosmicznym niespełnionym marzeniu. O tym, że nie zawsze wychodzi nam to, do czego dążymy, niejednokrotnie pomimo tego, że zrobiliśmy wszystko, co było w naszej mocy. Przejmujący wydźwięk utworu jest dodatkowo potęgowany przez to, że po raz pierwszy nasz singiel jest wokalnym duetem – oprócz głosu naszego Rafała można w nim usłyszeć także niesamowitą Basię Ubysz” – opowiada autor tekstu Jędrzej Wołk.

13 Drzew to nowy projekt muzyka znanego z folkowego Madamme oraz podcastu dla muzyków “Cierpienia Młodego Muzyka” — Jędrzeja Wołka, a także wokalisty i aktora znanego m.in. z roli Jima Morrisona w musicalu Cezarego Studniaka “Jeździec Burzy” — Rafała Wawrzenia, perkusisty i dyrektora Teodor Lulis Music Garage — Teodora Lulisa, oraz najbardziej oceanograficznego ze wszystkich basistów — Michała Styka. Tworzą muzykę, którą określają mianem: folk na sterydach. Jest to połączenie indie folku i rocka, w oparciu o gitarę, bas, elektryczne ukulele, a także instrumenty klawiszowe i perkusyjne.

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT