Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Następnie w ramówce

Teraz w ramówce

Następnie w ramówce

Background

Bert Gra – Zegar tyka

w dniu 25 maja 2021

“Zegar Tyka” to pierwszy singiel projektu Bert Gra. To projekt, który powstał w czasach zarazy jako odskocznia od szarej – zdalnej – rzeczywistości i promyk nadziei w pokręconym świecie. Pod nazwą projektu ukrywa się Bertrand Abramczyk – jego założyciel i koledzy z zespołu – Michał ‘Bateria’ Bagiński (gitara) i Krystian Zemanowicz (bas).
„W pandemicznej rzeczywistości w końcu zdecydowałem się na grę i postanowiłem spiąć projekt w całość – w wirtualną formę życia. Inspiruję się muzyką polską – sceną popową i alternatywną” – wyjaśnia Bertrand Abramczyk.

Utwór „Zegar tyka” opowiada o życiu w dużym mieście i czasie, który nieco inaczej w nim płynie. „Numer napisałem pewnego samotnego poranka, niedługo po mojej przeprowadzce do Warszawy. Okazało się, że nastrój świetnie nadaje się do przemyśleń, które we mnie kłębiły się – związanych z życiem w dużym mieście, którego wcześniej nie znałem.”
Na pierwszy plan wysuwa się organiczne brzmienie gitary, oparte na wyraźnej rytmice, która dodaje tej propozycji niemałej przebojowości. Jej charakter wykracza jednak poza oczywistą konwencję gitarową, stając się melodyjnym i na swój sposób porywającym utworem, który zostaje z nami na dłużej po kilkukrotnym przesłuchaniu.