Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Night Orbit

00:00 06:00

Następnie w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Teraz w ramówce

Night Orbit

00:00 06:00

Następnie w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Background

Big Thief – Simulation Swarm

w dniu 16 lutego 2022

Nowy album grupy Big Thief „Dragon New Warm Mountain I Believe In You” to podwójny koncepcyjny krążek, który ukazał się 11 lutego.

Pomysł koncepcji nawiązuje do idei, za pomocą której kwartet z Brooklynu stara się zgłębić własną istotę. Istotę wizerunku różnych członków zespołu.
Adrianne Lenker, Max Oleartchick, Buck Meek i James Krivchenia postanowili w zeszłym roku nagrać piosenki o sobie jako osobach i muzykach w czterech różnych sesjach nagraniowych.

Perkusista James Krivchenia wyjaśnia:
„Chodzi o to jak możemy połączyć różne aspekty pisania piosenek przez Adrianne i różne aspekty funkcjonowania zespołu na jednej płycie?” to kluczowe pytanie dotyczące procesu twórczego. „Jak możemy zachować koncentrację podczas nagrywania, jednocześnie pozwalając sobie na luz i swobodę odkrywania dziesiątek piosenek bez zagubienia się w tym procesie?”

Ta twórcza przygoda zaowocowała łącznie 45 utworami, z których 20 ostatecznie znalazło się na płycie. Jednym z nich jest „Simulation Swarm”.

To z pozoru słodka, klasyczna indie-folkowa ballada, z czasem nabierając pazura i zmieniając się w indie rocka.
Wokalistka Adrianne Lenker powiedziała, że ​​utwór został zainspirowany osobistymi doświadczeniami, w tym intensywną czterodniową hospitalizacją na Brooklynie w 2020 roku.

„Dostałam wiadomości, że muzyka pomaga ludziom kochać i akceptować siebie w mrocznych czasach, a dla mnie właśnie to jest to, co chcę robić. Nie intersuje mnie osiąganie coraz wyższego poziomu kariery. Chcę tylko, aby ludzie powrócili do siebie i byli w stanie pełniej akceptować, kochać lub wybaczać sobie. Aby moja muzyka była przewodnikiem dla ludzi, aby zbliżyć się do samych siebie – nie do mnie.” – wyznała Adrianne Lenker.