Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Extra Orbit

16:00 18:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

18:00 20:00

Teraz w ramówce

Extra Orbit

16:00 18:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

18:00 20:00

Background

Chłodno – Było (Cie)mniej

w dniu 8 grudnia 2023

Nowy singiel duetu Chłodno na zimową aurę pt. „Było Cie(mniej)”, to utwór o tym, że często gaśnie między nami światło, które dawało nam nadzieję na to, że jeszcze będzie lepiej. To piosenka o tym, że wraz ze stratą i brakiem, gaśnie światło zarówno w nas, jak w i relacji, która właśnie przeżywa najtrudniejsze chwile, pragnienie zatrzymania się na chwilę, docenienia tego, co dzieje się w danym momencie i świadomości, że to może się już nigdy nie powtórzyć” – mówią muzycy.

„Kiedy darzymy kogoś uczuciem, druga strona może być zupełnie nieświadoma wpływu, jaki ma na nasze życie i emocje. Pomimo tego, że dystans między nami jest ogromny, wciąż mamy nadzieję na przywrócenie tego, jak wyglądało to wcześniej. Pomimo, że może się to już nigdy nie powtórzyć, wciąż w głębi serca i duszy słyszymy echo pięknych chwil, które często wraca do nas jedynie szeptem, ale bardzo wymownym” – wyjaśniają twórcy Julia Zastryżna i Szymon Pałyz.

Chłodno to duet dwojga przyjaciół ze Śląska, Julki oraz Szymona, który powstał we wrześniu 2019 roku. W swoich utworach łączą nostalgiczne ciepło letnich wieczorów wraz z melancholijnym wydźwiękiem jesieni. Dwie różne perspektywy, dwie różne dusze, ale w ich muzyce łączą się w jedno. „Kiedy myślimy o naszych utworach, najczęstsze obrazy, które pojawiają nam się w głowie to wschody i zachody słońca oraz letnie chłodne wieczory”. Muzyka, którą tworzą to połączenie akustycznych brzmień z elektroniką, która jest nastrojowa i bardziej skłania do rozmarzenia się, niż do tańca. Choć z pewnością nie można mówić jeszcze o ostatecznej wersji Chłodno. Teksty piszą razem. Linie wokalne są uwodząco piękne, charyzmatyczne i lepsze tam, gdzie emocje są skierowane do drugiej osoby.

W osobistych tekstach Chłodno zawsze zostaje miejsce na niedopowiedzenie. Na swoim koncie mają wydaną płytę EP „Chłodno”.

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT