Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Extra Orbit

16:00 18:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

18:00 20:00

Teraz w ramówce

Extra Orbit

16:00 18:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

18:00 20:00

Background

Dildo Baggins feat. Panilas – Samotny wuj

w dniu 29 listopada 2023

„Samotny wuj” jest ostatnim utworem Dildo Bagginsa na płycie “Samozadowolenie”, która pojawiła się na półkach sklepowych w październiku.
Ukazuje on jak skomplikowane i proste zarazem mogą być nasze pragnienia w danym momencie. Samozadowolenie bowiem rzadko bywa szablonowe, dlatego tak trudno jest je znaleźć i osiągnąć. Spośród wielu tzw. pięknych chwil, których Dildo doświadczył w swoim życiu tylko niewiele z nich było pięknych w ujęciu estetycznym. Jest wręcz zupełnie odwrotnie, bo oto momenty, które na pierwszy rzut oka są tego piękna pozbawione stają się po czasie jego esencją. Właśnie o tym jest ta piosenka – jak mówi sam zamaskowany artysta.

„Samotny wuj” to smutna i emocjonalna listopadowa historia, która nie ma nic wspólnego z polską złotą jesienią. Wyobrazić sobie raczej musisz, że jest późna, zimna i deszczowa noc, a ty pomimo tego sterczysz samotnie pod balkonem i wpatrujesz się tępym wzorkiem w okno mieszkania, które należy do bliskiej Ci niegdyś osoby. Nie jesteś tam z byle powodu, właściwie to nie masz wyboru, bo gdy jesteś gdzie indziej to nie możesz wytrzymać myśli, które niszczą twój spokój i każą ci być w tym miejscu. Czujesz się jednocześnie żałośnie i bezpiecznie. Nie mając większego wyboru wypatrujesz w ramach starego okna jakiegoś ruchu, zarysu sylwetki, błysku zapalniczki, przesunięcia ledwo widocznych zasłon. Na ten właśnie moment możesz mieć tylko i aż tyle. Najdziwniejsze, że pomimo całej beznadziejności sytuacji, w której się znalazłeś to samotne sterczenie pod tym balkonem daje Ci satysfakcję i na pewien sposób jest fantastycznie.

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT