nieMałe Miasta TOUR! Velow x Wyjdzie W Praniu x Donikąd | Wrocław
Redakcja w dniu 19 maja 2026
nieMałe Miasta Tour!
VELOW X WYJDZIE W PRANIU X DONIKĄD
⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘
06.06.2026 (sobota), godz. 19:00
Alive
ul. Kolejowa 12, Wrocław
⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘
𝐕𝐄𝐋𝐎𝐖 (rock alternatywny – Szczecin)
Velow to powstały w roku 2021 zespół, muzycznie będący w klimatach rocka alternatywnego. Po pierwszych, bardzo intensywnych dwóch latach działalności, miało miejsce nasze pierwsze wyjście z mroku z naszym debiutanckim albumem pod tytułem “Wizje”, który przyjął się bardzo dobrze w środowisku. Razem z premierą, w 2023 wyruszyliśmy w trasę “Wizje Tour”, odwiedzając takie miasta jak Szczecin, Gdańsk, Poznań. Nasza muzyka to pewna opowieść. To enigmatyczne teksty, które w połączeniu z energiczną muzyką tworzą mieszankę wybuchową.
Mamy za sobą występy na takich wydarzeniach jak Męskie Granie, Juwenalia. W naszej dotychczasowej karierze graliśmy między innymi przed takimi zespołami jak: Lady Pank, Kult, Enej, Organek
„Jeśli takie są „Wizje” przyszłości polskiego rocka, to jest dobrze, naprawdę dobrze!”
– EskaROCK
„Velow bywają i czadowi (przewrotna Smutna Piosenka), i refleksyjni (Mimo Strat, Miasto pełne krzyku). I w każdym wcieleniu im do twarzy”
– TerazROCK
www.velow.pl
⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘
𝐖𝐘𝐉𝐃𝐙𝐈𝐄 𝐖 𝐏𝐑𝐀𝐍𝐈𝐔 (rock alternatywny – Poznań)
Wyjdzie W Praniu – czteroosobowy, młody, poznański zespół, realizujący materiał na swój debiutancki album. Mimo względnie krótkiego stażu, śmiało można stwierdzić, że są zdeterminowani do działania i cieszy ich możliwość dzielenia się swoją twórczością z nowymi odbiorcami. Muzykę, która tworzą można porównać do spoglądania w kalejdoskop – jest barwna i często zmienia swoje oblicze. Najbliżej jest im do alternatywnego rocka, jednak często i gęsto przeplatają swoja muzykę elementami innych gatunków.
www.fb.com/wyjdziewpraniuband/
www.instagram.com/wyjdziewpraniu_
https://youtube.com/@wyjdziewpraniu5568
https://sptfy.com/Qfea
⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘⫘
DONIKĄD to wrocławska grupa rockowa tworząca muzykę łączącą agresywne gitarowe riffy z wpadającymi w ucho melodiami. Ich twórczość czerpie inspiracje zarówno ze sceny rocka alternatywnego z lat 90-tych, jak i współczesnego indie rocka. Teksty opowiadają o walce z trudnościami jakie stawia przed nami życie, inni ludzie, a czasem my sami.
W skład zespołu wchodzą:
Paweł Kieler – wokal i gitara basowa,
Paweł Przelazły – gitara,
Mikołaj Sobolewski – perkusja.
Wiosną 2025 roku wystąpili jako gwiazda wieczoru na finale AEStrada X oraz zostali finalistami eliminacji do 3-Majówki. W lipcu 2025 ukazała się ich pierwsza EP-ka – „Rozmowy o Godzinie Trzeciej”, która zdobyła tytuł Albumu Lata 2025 wg portalu Polska Muzyka Alternatywna.