Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Extra Orbit

16:00 18:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

18:00 20:00

Teraz w ramówce

Extra Orbit

16:00 18:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

18:00 20:00

Background

Heartworms – Consistent Dedication

w dniu 2 stycznia 2023

Jojo Orme czyli Heartworms z południowego Londynu przedstawia ociekającą gotyckimi liniami syntezatorów, napędzaną dudniącą linią perkusji i gitarowym echem kompozycję „Consistent Dedication”, będącą jej pierwszym singlem. Piosenka w której artystka zastanawiają się nad odrażającą naturą ludzkości i jak jej wady wpływają na nas samych i na otaczającą nas rzeczywistość. Utwór pełen dramatu i emocji zawiera też elementy groteski i humoru i jest pełnym odbiciem osobliwego świata Heartworms, co czyni ten debiut wyjątkowym.

Oprócz muzyki, Heartworms rozwinęła również pasję do historii wojskowości, co podkreśla jej wojskowy mundur w prezentacjach i występach, co już wywołało szum i aurę wokół lokalnej londyńskiej sceny. W występach na żywo przy akompaniamencie pełnego zespołu i ubranej w wojskowy strój wokalistki, jej występy są mieszanką teatru, dramatu i muzyki.
Heartworms konsekwentnie podnosi poprzeczkę, starając się przełamać z góry przyjęte wyobrażenie o tym, co to znaczy być kobietą na scenie i wyjść poza ograniczenia ludzkiego głosu. „To, jak jestem przedstawiana na żywo, jest dla mnie kluczowe, aby publiczność czuła się trochę nieswojo, ale nie mogła oderwać ode mnie wzroku”.

Artystkę zaprosił do współpracy i swojej wytwórni Speedy Wunderground, producent Dan Carey, który pracował m.in z Franz Ferdinand, Hot Chip, La Roux czy Bat for Lashes, a jego wytwórnię charakteryzuje szybkość w nagrywaniu, produkcji i wydawaniu muzyki.