Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Na Naszej Orbicie

23:00 24:00

Teraz w ramówce

Na Naszej Orbicie

23:00 24:00

Background

Hook – II wieże

w dniu 25 września 2020

Singiel „II Wieże” nawiązuje do tragicznego zamachu z 11.09.2001r, w którym na skutek uderzenia samolotów pasażerskich w bliźniacze wieże World Trade Center w Nowym Jorku śmierć poniosło blisko 3 tysiące ludzi, a ponad 6 tysięcy zostało rannych. Utwór jest muzycznym hołdem zespołu dla wszystkich, którzy ponieśli śmierć w wyniku zamachu.
„Piosenka „II Wieże” mówi o jednym z najważniejszych dla generacji dzisiejszych 30- i 40- latków przeżyć pokoleniowych, jakim był bez wątpienia pamiętny atak na WTC”, mówi Marcin Michalczyk, autor tekstu. „To właśnie wtedy, w atmosferze niepewności, strachu i niedowierzania, przestaliśmy patrzeć na świat przez różowe okulary. Utwór odwołuje się do tych pamiętnych wydarzeń i towarzyszących im odczuć, stanowiąc zarazem diagnozę współczesnego świata, który dawno już przestał być bezpiecznym i przyjaznym miejscem do życia”.

Pomimo niepisanego założenia, że zadaniem rockowej kapeli jest przede wszystkim dostarczanie słuchaczowi rozrywki, Hook pragnie również skłonić swoich słuchaczy do refleksji nad dwoistością natury człowieka, a także zwyczajnie zainteresować owym niesławnym rozdziałem z kart historii tych, którym nie jest on zbyt dobrze znany.

HOOK to czteroosobowa kapela ze świętokrzyskiego prężnie funkcjonująca na rynku muzycznym już przeszło 6 lat.

Tag