Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Na Naszej Orbicie

23:00 24:00

Następnie w ramówce

Na Naszej Orbicie

23:00 24:00

Teraz w ramówce

Na Naszej Orbicie

23:00 24:00

Następnie w ramówce

Na Naszej Orbicie

23:00 24:00

Background

IKSY – Ul. Miła

w dniu 26 czerwca 2024

IKSY nie przestają zaskakiwać, a ich nadchodzący album jawi się jako pudełko pełne niespodzianek. IKSY w końcu wychodzą ze strefy komfortu, której fundamentem były lekkie, przyjemne melodie. I robią to ze sporą dawką zuchwałości. Najnowszy singiel zespołu to duszna, mroczna i pełna niepokoju kompozycja, jeżąca włosy na skórze, która swoje apogeum osiąga w mocnych refrenach, gdzie słuchacza zalewa fala gitar i bębnów mieszających się z syntezatorami.

Mimo że tekst utworu został napisany przez Władysława Broniewskiego niemal 100 lat temu i opowiadał o rzeczywistości międzywojennej Polski, wiersz idealnie wpasował się w klimat nowej płyty IKSÓW. Tym samym ul. Miła stanowi kolejną odsłonę konceptualnej historii zapoczątkowanej przez Mistrzostwa Świata i kontynuowanej w piosence SZLVG.

IKSY — niebanalny śląski zespół z Mikołowa. Grają na przekór wszelkim trendom, a śpiewają zawsze po polsku – przewrotnie i niejednoznacznie. Operują ironią, grami słownymi, czasem czarują delikatnością, innym razem porywają bujającym rytmem, a nawet rock’n’rollowym uderzeniem. Różnorodne stylistyczne kawałki dopełnia głęboki głos i chwytliwe teksty Agaty Dudy.

IKSY śmiało kroczą własnym tempem, wciąż szukając swojej muzycznej drogi, bo — jak sami o sobie mówią — jedyną stałą w IKSACH jest zmienność, czego dowodem jest nadchodzący materiał zespołu.

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT

Tag