Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Następnie w ramówce

Teraz w ramówce

Następnie w ramówce

Background

Jagoda Kret – W naturze nic nie ginie

w dniu 15 stycznia 2025

Jagoda Kret, jedna z najbardziej obiecujących polskich artystek, prezentuje swój nowy singiel „W naturze nic nie ginie”. To drugi utwór zapowiadający jej nadchodzący album, który zapowiada się jako wyjątkowa podróż przez różnorodne muzyczne krajobrazy.

„W naturze nic nie ginie” to zdecydowany powrót Jagody Kret do rasowego rockowego grania. Utwór nagrano na żywych instrumentach, co nadało mu wyjątkowego charakteru. To utwór pełen głębi, który w poetycki sposób dotyka tematu ludzkiej natury, łączącej światło i cień. Jak tłumaczy sama artystka:
– „Natura ludzka jest złożona. Składa się zarówno ze światła, jak i cienia. Ten cień prędzej czy później nas dogania i nie da się go do końca wyrzucić ze swojej tożsamości. Wielu ludzi przedstawia się w social mediach jako idealnych i zakrywają prawdę o sobie. O tym między innymi jest utwór 'W naturze nic nie ginie.’”

Utwór jest refleksją nad autentycznością i pogodzeniem się z własnymi słabościami. Kret zwraca uwagę na wyzwania współczesnego świata, w którym często dominują maski i kreacje, zamiast szczerego obrazu siebie.

Jak zdradza Jagoda Kret, „W naturze nic nie ginie” powstało w wyjątkowych okolicznościach:
– „Najpierw powstał zarys aranżu tego numeru, kiedy spotkaliśmy się wszyscy dwa lata temu w Domu Twórczym ZAiKS-u w Konstancinie. To był magiczny strzał, chłopaki po prostu zaczęli grać, zrodził się z tego świetny pomysł, który potem ewoluował. Po kilku miesiącach powstała linia melodyczna, którą wymyśliłam do napisanego wcześniej tekstu.”

Magia tych chwil została uchwycona i przekuta w utwór, który zachwyca energią i szczerością.

W realizacji utworu wzięli udział:

Jagoda Kret – wokal,
Michał Gołąbek – gitara elektryczna, klawisze, produkcja,
Maciej Matysiak – gitara basowa,
Hubert Gasiul – perkusja.
Partie perkusji i basu zostały zarejestrowane w Studio W Dobrym Tonie, a za realizację dźwięku odpowiadali Jacek Trzeszczyński oraz Michał Gołąbek.

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT