Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Extra Orbit

12:00 14:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

14:00 16:00

Teraz w ramówce

Extra Orbit

12:00 14:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

14:00 16:00

Background

Kozyrska x Sieczak – Gra pozorów

w dniu 22 grudnia 2020

Kozyrska x Sieczak to duet, który łączy w swojej twórczości wpływy rocka, indie, popu oraz muzyki alternatywnej. Zespół powstał w drugiej połowie 2018 roku w Gdańsku. Tworzy go Joanna Kozyrska-Sieczak odpowiedzialna za teksty i melodię oraz Maciej Sieczak odpowiedzialny za kompozycję, aranżację oraz produkcję muzyczną.
„Gra pozorów” to kolejna propozycja z wydanej w tym roku EPki „Jeszce będzie pięknie”. Piosenka tytułowa stała się jednym z czołowych przebojów roku, spędzając na naszej liście 21 tygodni i będąc 4 razy na miejscu 1.

Sami zainteresowani mówią o albumie: „Ta płyta to w pewnym sensie okres poszukiwania własnego stylu oraz brzmienia. Pracowaliśmy nad nią etapami, utwory zarejestrowaliśmy podczas dwóch oddzielnych sesji nagraniowych w pięknym studiu Tall Pine Records na Kaszubach. Tworząc płytę było nam dane współpracować ze wspaniałymi ludźmi, za co jesteśmy wdzięczni”.

Pomimo spójności, mamy tu do czynienia z różnorodnością w podejściu do formy utworu muzycznego i przekazu. Każdy z nich ma nieco odmienny sznyt kompozycyjny, kołacząc gdzieś pomiędzy rockową wymową, a bardziej wytrawną alternatywą.