Kuba Kubiak – Diabeł tasmański
Redakcja w dniu 10 listopada 2025
Łódzki songwriter Kuba Kubiak prezentuje singiel „Diabeł tasmański”, który zapowiada jego debiutancki album „Porysowane ego” – premierę zaplanowano na 5 grudnia 2025 roku. To utwór, w którym spotykają się emocje, zmysłowość i mrok, a wszystko to ubrane w brzmienie alternatywnego rocka.
„Diabeł tasmański” to piosenka o miłości – pełnej napięcia, namiętności i tajemnicy. Jak mówi artysta, napisał ją o swojej dziewczynie, tworząc muzyczną opowieść balansującą między romantyzmem a niepokojem. Psychodeliczna linia melodyczna, fortepian budujący napięcie i ostra gitarowa solówka tworzą charakterystyczny, lekko filmowy klimat. Utwór łączy w sobie kontrasty – czułość z dzikością, światło z cieniem – co sprawia, że brzmi jednocześnie intymnie i ekspresyjnie.
Kubiak, znany wcześniej z łódzkiego zespołu Black Radio, z którym był finalistą programu Must Be The Music, dziś koncentruje się na karierze solowej.