Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Top Orbit Extra

22:00 23:00

Następnie w ramówce

Na Naszej Orbicie

23:00 24:00

Teraz w ramówce

Top Orbit Extra

22:00 23:00

Następnie w ramówce

Na Naszej Orbicie

23:00 24:00

Background

Nastroje – Tylko mówisz

w dniu 21 kwietnia 2021

Zespół Nastroje wyda wkrótce swój debiutancki album muzyczny – „Refleksy”. Zapowiada go najnowsza piosenka pt „Tylko mówisz”.
Nastroje to emocje, czyli polski zespół dream-popowy. Tworzą go Ola Borak, Michał Zębala i Kuba Malinowski. Trio łączy brzmienia syntezatorów i rockowej gitary z delikatnym wokalem oraz wyłącznie polskimi tekstami.

Dla członków zespołu piosenka „Tylko mówisz” ma szczególne znaczenie. Proces jej tworzenia zajął około… półtora roku. Żadna inna kompozycja nie zmieniała tak wiele razy swojej budowy, tekstu i aranżacji.

„Tylko mówisz jest wołaniem o szczerość do drugiego, najbliższego człowieka. Zmęczeniem rozmowami, które nie dotykają tego, co najważniejsze. Z obawy, ze wstydu albo z innych powodów boimy się mówić o istotnych uczuciach. Słowa wypowiadane w nadmiarze ulatują, zostają zapomniane, giną. Za dużo słów, za mało treści? Chyba właśnie o tym traktuje utwór. Jednocześnie jest on utrzymany jest w tanecznej stylistyce. Syntezatorowa muzyka, podbita mocnym basem, zdaje się nienachalnie płynąć. Słuchacz może i potańczyć, i wsłuchać się w tekst. Ideą zespołu jest łączenie pozornie odległych od siebie światów. Co więcej, utwór został okraszony teledyskiem zrealizowanym z przymrużeniem oka, podczas gdy – jak wspomnieliśmy wyżej – warstwa liryczna i przekaz pozostają szczere i bezpośrednie.”

Finalnie w utworze słyszalne są wpływy synthpopu i muzyki elektronicznej z lat 80-tych. Jak podkreślają członkowie Nastrojów to numer, w którym najsilniej słychać ich inspirację zespołem Chromatics.