Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Następnie w ramówce

Na Mojej Orbicie

22:00 24:00

Teraz w ramówce

Następnie w ramówce

Na Mojej Orbicie

22:00 24:00

Background

NewDad – Nightmares

w dniu 7 lutego 2024

Irlandzki alt-rockowy zespół NewDad, 26 stycznia wydał debiutancki album, który nosi tytuł „Madra”. Album składa się z 11 utworów, które są pełne gitarowych brzmień i hipnotycznych linii basu. „Madra” to po irlandzku „pies” i odnosi się do tematu kruchości i wrażliwości. Płyta dotyka różnych tematów, takich jak zastraszanie, samoleczenie/depresja, destrukcja, współuzależnienie i opór.

„Madra bada różne trudne aspekty ludzkiej kondycji, a pomysł tytułu jest taki, że od tych uczuć, które się pojawiają, czasami nie można uciec – one podążają za tobą jak pies. Mieliśmy wokół siebie niesamowitych ludzi, którzy pomogli nam ożywić te piosenki i jesteśmy bardzo podekscytowani efektem finalnym” – powiedziała Julie Dawson wokalistka i gitarzystka zespołu.

Na albumie NewDad zagłębiają się w shoegazowe i rockowe dźwięki, które przwołują na myśl twórczość zespołów Pixies, The Cure czy Slowdive.
Muzyka powstawała w ich rodzinnym mieście Galway w Irlandii, zanim zespół przeniósł się do Londynu w ubiegłym roku, a nagrana została w legendarnych Rockfield Studios (gdzie nagrywali m.in Black Sabbath, Queen), oraz został wyprodukowany przez wieloletniego współpracownika NewDad, Chrisa W. Ryana (Just Mustard) i zmiksowany przez Alana Mouldera (The Smashing Pumpkins, Nine Inch Nails, Wet Leg).

Singiel „Nightmares” jest o tęsknocie za kimś, nawet jeśli nie powinieneś tęsknić bo chodzi o to, że tak naprawdę nie chcesz się w kimś zakochać, ponieważ z góry zakładasz, że to nigdy nie zadziała.”

Tag