Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Extra Orbit

16:00 18:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

18:00 20:00

Teraz w ramówce

Extra Orbit

16:00 18:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

18:00 20:00

Background

Oxford Drama – The Leader

w dniu 24 lutego 2024

“The Leader” to pierwszy singiel zapowiadający nowy album wrocławskiego duetu.
To niezobowiązująca letnia improwizacja, która nabrała kształtów jako buzujący w tańcu polityczny manifest. Małgorzata Dryjańska i Marcin Mrówka dojrzeli: w “The Leader” pokazują, jak dobrze czują się we własnej muzycznej skórze i z jaką łatwością przychodzi im rozciąganie jej w nowych kierunkach.

Zadziorny rytm, narracja pełnym haustem wdychająca absurdy nowoczesności i dreszcz zupełnie nowej energii – wszystko w “The Leader” każe czekać na wiosnę i czwarty album zespołu.

Małgorzata Dryjańska i Marcin Mrówka wciąż budują sobie opinię jednego z najciekawszych polskich duetów. Zaczynali przed dekadą w Brennnessel Records, wytwórni założonej przez członków tria Kamp!, żeby potem ruszyć w kierunku brzmienia bliższego soft rockowi i jangle popowi.

Wydana przed trzema laty płyta „What’s the Deal With Time?” stanowiła dowód ich przywiązania do najdrobniejszych kompozycyjnych detali, ale też przedstawiała bardzo spójny artystyczny koncept. Album, który nadchodzi, pozostaje na razie owiany tajemnicą, ale zapowiadający go singiel, „The Leader”, pozwala budować wysokie oczekiwania.

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT