Current track

Title

Artist

Current show

Light Orbit

06:00 12:00

Upcoming show

Indie Orbit

12:00 14:00

Current show

Light Orbit

06:00 12:00

Upcoming show

Indie Orbit

12:00 14:00

Background

Tekla Goldman – Grzechotnik

Written by on 11 stycznia 2023

Zespół z podwarszawskiego Otwocka i okolic, Tekla Goldman, wydał debiutancką EP-kę 18 sierpnia 2022 roku. Na płycie znalazło się 5 zawadiackich utworów nagranych w technice LO-FI. Promuje ją utwór „Grzechotnik”.
Ich muzyka to walka energii ze spokojem, bitwa prostoty z progresją, muzyczny kolaż, transowy rytm i wyśpiewane podwójnym, damsko-męskim głosem melodie.

„Tekla Goldman to zespół wiecznych debiutantów – ludzi po muzycznych przejściach. Każdy z każdym, ale nigdy razem. Oto walka energii ze spokojem, bitwa prostoty z progresją. Cuchnący jegomość w bardzo drogim garniturze i kawior w papierowym rożku na frytki. To muzyczny powrót do nieskrępowanej młodzieńczej werwy, bez oglądania się na aktualne trendy i mody” – dodaje zespół

Zespół działa na zasadzie DIY, więc płyta została nagrana samodzielnie, przez muzyków. O grafikę i książeczkę okładkową wykonaną w stylu zine’ów, zadbała wokalistka, która gra również na klawiszach: Emily Bones. Miks i mastering wykonał Piotr Rychlec (Vivi Sound Studio). Nagrania to własnoręczna produkcja na sprzęcie z NRD, Czechosłowacji oraz mikrofonach Unitra pamiętających czasy PRLu.

Skład:
Emilly Bones – voc, sampler, klawisz
Hrabia Jędrulla Sudnikowicz – voc, git, polivox
Dżony Dobrucki – bas
Macio Łabudzki – bębny

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT

Tagged as