Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

12:00 14:00

Teraz w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

12:00 14:00

Background

Tekla Goldman – Mleko

w dniu 12 kwietnia 2024

„Mleko” to singiel promujący pierwszy długogrający album Tekli Goldman „Grzybnia Pierwsza. Leczenie zimną wodą”, który ukaże się 12 kwietnia. Po znakomicie przyjętej debiutanckiej „Epce” wydanej własnoręcznie w 2022 r. Tekla Goldman trafili pod skrzydła niezależnej wytwórni Antena Krzyku.

Na najnowszym wydawnictwie odnajdziemy 10 zawadiackich i energetycznych kompozycji utrzymanych w klimacie psycho-garażowego rocka. Rezygnując ze studia nagraniowego, Tekla po raz kolejny sięgnęła po prymitywne mikrofony i prosty ośmioślad, rejestrując cały materiał na tzw „setkę”, co przełożyło się na charakterystyczne brzmienie w stylu „lo-fi”.

Przyjemność obcowania z „Grzybnią pierwszą” odnajdą nie tylko fani garażowych brzmień i jazgoczących rock’n’rollowych gitar. Nadal usłyszymy elementy psychodelii znanej z lat 70-tych, a także kompozycje inspirowane motorycznym Krautem.
Abstrakcyjne teksty przesterowanymi głosami wyśpiewują gitarzysta Hrabia Jędrula oraz Emily Bones, która wspiera zespół samplami i klawiszem. Za pulsującą perkusję odpowiada Macio a za melodyjne linie basowe Dżony.

Głosuj na ten utwór na liście TOP ORBIT