The Ride Back – Buntowniczy
Written by Redakcja on 25 września 2020
Pochodzący z Trójmiasta zespół The Ride Back istnieje od maja 2017 roku, a jego skład przez laty uległ niewielkiej zmianie. Obecnie tworzą go gitarzyści Dawid Tokarski i Dalen Puszkar, basista Mikołaj Kuś, perkusista Cezary Goździk oraz wokalista Billy „Baby” Firebird.
Na koncie mają EP oraz wcześniejszy „Hey babe”, kilkadziesiąt koncertów, w tym trasę z zespołem Lady Killer oraz występ na Ciesz Fanów Festiwal.
„Nasze korzenie wywodzą się oczywiście z klasycznego rock and rolla i bluesa, ale zwłaszcza w ostatnim czasie czerpiemy mocno z innych gatunków i staramy się „udziwniać” nasze brzmienie, szukać nowych rozwiązań i łączyć style. Na pewno duże znaczenie mają dla nas tacy giganci, jak: Blonde, Guns n’ Roses, Rolling Stones, dużo inspiracji spłynęło na nas na pewno z Velvet Underground, Queens of the Stone Age, Jack White.
Jako Billy „Baby” Firebird piszę teksty o adrenalinie, szybkich samochodach, fajnych dziewczynach i luźnym stylu życia, którego brakuje ludziom w dzisiejszych czasach. Chcę pokazać innym, że są tacy ludzie jak my, którzy chwytają dzień i czerpią z tego siłę – mówi wokalista Kamil Wydra.