Wargirl – Dancing Gold
Written by Redakcja on 24 listopada 2020
Sięgamy po kolejny singiel z albumu „Dancing Gold”, tym razem trafiła na niego piosenka tytułowa. Wcześniejsze kontakty z tym zespołem oswoiły nas już z interesującą wersją popu, proponowaną przez Wargirl. Amerykańska grupa korzysta z mody na retro i doskonale na tym wychodzi, ponieważ ma do zaprezentowania ciekawy program artystyczny, wykorzystujący brzmienia, które wydawałyby się dziś archaiczne.
Sześcioosobowa grupa z Long Island sięga po funk, jednocześnie dodając do tego elementy alternatywnego rocka, reggae i kobiece wokale, kojarzące się z klasycznym brzmieniem wytwórni Motown.
Piosenka „Dancing Gold” charakteryzuje się groovem, którego nie powstydziłyby się o wiele ciężej grające zespoły. Poza tym jednak zespół stara się tu nie przeszkadzać zbytnio wokalistce. Marika Dahlin śpiewa mocno i dominuje nad całym muzycznym tłem. Potrafi zaczarować delikatną wokalizą, zaraz potem uderzając pełnym brzmieniem swojego potężnego głosu. To ona jest niewątpliwie główną bohaterką tej piosenki. Z resztą nie pierwszy raz.