Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Następnie w ramówce

Teraz w ramówce

Następnie w ramówce

Background

Jacek Horta – Zostań tu

w dniu 22 października 2020

Jacek Horta to artysta, który próbował wcześniej swoich sił w innych projektach i eksperymentował z wieloma gatunkami muzycznymi.
“Zostań tu” to konsekwentne podążanie drogą własnych zapatrywań muzycznych mieszczących się gdzieś pomiędzy współczesną poetyką muzyczną, a popową, ale wciąż żywą formą. Do tego dochodzą świeże, niezwykle ostrożnie wplecione drobiazgi wydobyte chociażby z syntezatorów. Całość została podana w wyważony sposób – brak w niej nachalności i nadmiernej eksploatacji brzmienia. Dobra produkcja nie przesłania indywidualizmu samego artysty. A ten jest niezwykle ważny, tym bardziej, że za samą kompozycją stoją bardzo osobiste przemyślenia Jacka Horty:

„Czasem pojawia się w naszym życiu ktoś, kto przewraca je do góry nogami. Każde słowo tej osoby, spojrzenie, choćby sama obecność, a w końcu bliskość sprawiają, że cały świat, wszystko to, co było dla nas do tej pory ważne, priorytetowe, zaczyna się rozmywać. Chcemy się tego ponownie złapać, powrócić do tego, co jeszcze przed sekundą było dla nas najistotniejsze.”