Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

12:00 14:00

Teraz w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

12:00 14:00

Background

SORS – SORS

w dniu 7 kwietnia 2020

28 marca 2020 ukazała się debiutancka płyta zespołu SORS. Muzykę zespołu wyróżniają proste, gitarowe brzmienia oraz ciekawe, pełne emocji aranżacje utworów. Całość spina ze sobą ciepła i mocna barwa głosu wokalistki – Mileny Strońskiej. „Jej głębsze, na swój sposób finezyjne brzmienie, budzi bardzo dobre skojarzenia z melodyjką lat 90”.

Płyta została zatytułowana „SORS” – z jęz. węgierskiego „los”, inaczej – droga, z jęz. ang. Source, czyt.[SORS] to „źródło”. SORS – drogą do źródła.

Krążek zawiera 12 utworów, które powstawały w studio w Wielkiej Brytanii. W styczniu 2019 roku, członkowie zespołu wrócili z Wielkiej Brytanii i od tamtej pory na stałe zamieszkali w Warszawie. Materiał płytowy został zarejestrowany w styczniu 2019 roku w Nebula Studio w Warszawie. Realizacją nagrań zajmował się Tomasz Stołowski, natomiast mixem i masteringiem – Maciej Karbowski. Za produkcję odpowiada Bartosz Gorzkiewicz oraz Maciej Karbowski.

Kompozycje na płytę powstawały jeszcze przed 2016 rokiem w Wielkiej Brytanii. Pierwsze muzyczne propozycje i aranżacje utworów wykonał Bartosz Gorzkiewicz – perkusista zespołu SORS, do którego wkrótce dołączył gitarzysta – Grzegorz Noras. Grzegorz jest autorem tekstów do wielu piosenek, które znalazły się w albumie. W 2016 roku do zespołu dołączyli: Milena Strońska – wokalistka oraz Kamil Zięba – basista. Milena Strońska dodała od siebie „charyzmatyczny głos”, kilka świeżych tekstów oraz samodzielnie skomponowanych melodii.

W utworze „Ostatni raz” gościnnie zagrał Maciej Karbowski – gitarzysta znany z zespołu Tides from Nebula. W pozostałych utworach na instrumentach klawiszowych akompaniował zespołowi Krzysztof Buzow, który swoim kunsztem dodał wdzięku i wyrazu muzycznym kompozycjom. Zespół zagrał wiele koncertów w Wielkiej Brytanii oraz w Polsce, jednocześnie wspierając lokalną społeczność.

Utwór „Rozpal ogień” to pierwszy singiel który pojawił się na naszej antenie jako propozycja do listy Top Orbit.

W skład zespołu wchodzą muzycy: Milena Strońska – wokal, Bartosz Gorzkiewicz – perkusja, Grzegorz Noras – gitara, Kamil Zięba – gitara basowa.

Milena Strońska – wokalistka,songwriterka, autorka tekstów i melodii. Milena jest kreatywną duszą muzyki. Uwielbia tworzyć niepowtarzalny klimat na scenie i nawiązywać kontakt z publicznością. Posiada nieprzeciętną wyobraźnię muzyczną, a emocje są dla niej nieodzowną częścią, każdego z występów. Zaprasza do swojego świata, a to wszystko, dzięki wyjątkowej barwie jej głosu oraz stylowi, który rysuje album zespołu SORS.

Bartosz Gorzkiewicz – multiinstrumentalista, producent muzyczny, aranżer, muzyk sesyjny, ale przede wszystkim perkusista. Współzałożyciel zespołu i jego fundament.
Bartosz jest kreatywnym, pełnym charyzmy charakterem, któremu muzyka od dawna w duszy gra.
Utwory, które znalazły się na płycie SORS, zostały zaaranżowane właśnie przez Bartosza, dzięki czemu płyta uzyskała swój wyjątkowy wydźwięk i oryginalny styl.
W muzyce ceni sobie minimalizm, w którym odnajduje odpowiednie dźwięki muzyki, diamenty.

Grzegorz Noras – zaprzyjaźniony z gitarą od ponad 25 lat. Śpiewający gitarzysta, którego pasja rozwijała się w wielu różnych składach czy projektach muzycznych, by w końcu dojrzeć w zespole SORS.
W tak zwanym „międzyczasie”, silnie inspirowany twórczością najsłynniejszego polskiego Ryśka, ujawnił się niespodziewanie „talent” pisarski. Pisanie tekstów piosenek, a także komponowanie melodii, stało się istotną częścią jego muzycznego życia. Owoce owej twórczości można zaobserwować, a właściwie odsłuchać, na pierwszej studyjnej płycie zespołu.

Kamil Zięba – basista, gitarzysta, wokalista, aranżer. Na płycie SORS dopełnia sekcję rytmiczną, niskim, dynamicznym pasmem oraz wokalem. Gitara basowa jest jego głównym instrumentem i można ją usłyszeć również poza zespołem SORS. Energetyczny bas w stylu gitarowych riffów to mieszanka, która nadaje charakter jego brzmienia oraz występów na żywo.

Na płycie znalazło się 12 kompozycji:

 1. Należysz do mnie
  muz. B. Gorzkiewicz, G. Noras | sł. E. Noras, G. Noras
 2. Nie dotyczy
  muz. G. Noras | sł. G. Noras
 3. Przemijanie
  muz. B. Gorzkiewicz, M. Strońska, G. Noras | sł. G. Noras
 4. Ostatni raz
  muz. B. Gorzkiewicz, M. Strońska | sł. M. Strońska
 5. Zapomnijmy
  muz. G. Noras | sł. G. Noras
 6. Dzieci słońca
  muz. B. Gorzkiewicz, G. Noras | sł. G. Noras
 7. Pomiędzy
  muz. B. Gorzkiewicz, M. Strońska | sł. Milena Strońska
 8. Obiecam
  muz. B. Gorzkiewicz, M. Strońska, G. Noras | sł. G. Noras
 9. Pod prąd
  muz. B. Gorzkiewicz, M. Strońska, G. Noras, K. Zięba | sł. G. Noras
 10. Rozpal ogień
  muz. B. Gorzkiewicz, G. Noras | sł. G. Noras
 11. Wczoraj
  muz. B. Gorzkiewicz, M. Strońska, G. Noras, K. Zięba | sł. M. Strońska
 12. Za nami
  muz. B. Gorzkiewicz
Tag