Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Extra Orbit

14:00 16:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

16:00 18:00

Teraz w ramówce

Extra Orbit

14:00 16:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

16:00 18:00

Background

„Wiesz już wszystko” grupy Waterside najpopularniejszą piosenką listy Top Orbit!

w dniu 16 lutego 2023

15 lutego podsumowaliśmy 500 notowań listy Top Orbit, która tym samym skończyła 11 lat.

Na pierwszym miejscu znalazła się piosenka zespołu Waterside „Wiesz już wszystko”. Piosenka jako jedna z siedmiu, była najdłużej na liście Top Orbit (50 razy) ale z tego aż 26 razy na miejscu pierwszym! Tak wysoko postawiona poprzeczka najprawdopodobniej przez długie lata będzie nie do przeskoczenia.

Zespół Waterside o piosence:

„Utwór nagrany w 2017 roku był naszym pierwszym profesjonalnym kawałkiem. Staraliśmy się nagrać go jak najlepiej. Oczywiście ręce nam drżały, czoła się pociły, a każdy dźwięk wymagał kilkunastu powtórzeń, ale opłaciło się. Bo w końcu wyszło nieźle. Na obecnych koncertach staramy się go zapowiadać jako nasze pierwsze, wypieszczone dziecko. Dzięki tej kompozycji dostaliśmy szansę na pokazanie się w mediach.”

Zespół Waterside powstał w kwietniu 2017 roku w Białymstoku. Tworzy swoje utwory w swojej aranżacji i ze swoimi tekstami w klimatach około rockowych, bowiem ich muzyka to typowy pop rock z cięższymi jej odmianami oraz elementami bluesa a nawet gotyckiego rocka. Autorem muzyki i tekstów są członkowie zespołu.

Na drugim miejscu podsumowania znalazła się piosenka „Fragmenty” z 2018 roku, grupy ANN.

Grupa ANN, mimo iż obecnie w zawieszeniu, pozostaje jednak najpopularniejszym zespołem 11 lat listy Top Orbit. Na liście umieściła 6 utworów i wszystkie znalazły się w pierwszej setce podsumowania. To nie udało się pozostałym wykonawcom którzy umieścili o wiele więcej piosenek na liście – Clödie (14), Cochise (13), The Moon (12).

Szczegółowe wyniki podsumowań utworów i wykonawców znajdziecie TUTAJ.

Wszystkim wykonawcom którzy uświetnili audycję swoim komentarzem i wspomnieniami bardzo dziękujemy.

Dziękujemy przede wszystkim fanom polskiej niezależnej, alternatywnej muzyki, którzy biorą udział w tej zabawie i głosują na swoich faworytów co tydzień, od tylu lat.

Niech zabawa trwa dalej!