Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

12:00 14:00

Teraz w ramówce

Light Orbit

06:00 12:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

12:00 14:00

Background

Polecamy wywiad z zespołem The Underground Man

w dniu 18 kwietnia 2020

“No Secrets” to najnowszy singiel zespołu The Underground Man, który od początku marca gramy w Radiu Orbit i który znajduje się w propozycjach do listy Top Orbit. Pierwszy ich utwór który pojawił się na naszej antenie a było to w grudniu 2015 roku, to „You Could Be Here”.

Zespół The Underground Man powstał w 2014 roku. Jest to polsko-brytyjski projekt czwórki muzyków, mieszkających w Lublinie : Gafyn Davies (wokal, gitara), Dorota Turkiewicz (instrumenty klawiszowe, elektronika), Darek Hanaj (perkusja), Radek Barszcz (bas).

The Underground Man powstał w 2014 roku. Historia jednak sięga znacznie dalej, bo 2010 roku. Jak to się stało, że w ogóle w takim składzie zaczęliście tworzyć i dzięki temu powstał zespół?

DH: Gafyn Davies po przyjeździe do Polski wygrał w jednym z lubelskich konkursów możliwość nagrania solowej płyty. Tak się złożyło, że ja oraz Dorota Turkiewicz nagraliśmy na ten album partie instrumentów (perkusja i instr. klawiszowe).

Przez jakiś czas działaliśmy pod nazwą Gafyn Davies Band. Zagraliśmy kilka koncertów z zaprzyjaźnionymi muzykami. Po kilkunastu próbach stwierdziliśmy, że  charakter naszej muzyki zaczął odbiegać od tego co robiliśmy z Gafynem przy jego solowym projekcie. Następnie dołączył Radek i tak powstał stały skład. Postanowiliśmy zacząć działać pod odrębnym szyldem, czyli The Underground Man, gdzie charakter muzyki kształtują nasze indywidualne gusta muzyczne.

Przez tych kilka lat udało Wam się nagrać kilka utworów, wydać EPkę, wiele koncertować i zdobyć nagrody. Co na przestrzeni lat uznajcie za najważniejsze wydarzenie w Waszej karierze?

DH: Faktycznie było tego wszystkiego sporo, szczególnie jak staramy się pogodzić granie z codziennymi obowiązkami. Myślę, że w obecnych realiach polskiego rynku muzycznego bardzo dużym osiągnięciem jest wypuszczenie kilku singli oraz zagranie ponad 100 koncertów w całej Polsce i poza jej granicami i to bez konieczności wykładania na ten cel prywatnych oszczędności.

Zapadającymi w pamięć wydarzeniami były koncerty na Gubałówce w Zakopanem na festiwalu Hej Fest, czy też konkurs Skoda Auto Muzyka, gdzie mieliśmy zaszczyt przybyć piątkę i porozmawiać ze świetnymi ludźmi z branży muzycznej.

Na początku naszej przygody koncert w Trójce był wydarzeniem, o którym nigdy nie zapomnimy i był to mocny bodziec do dalszego działania.

W 2015 roku ukazała się Wasze debiutancka EP, której rok później pojawiła się reedycja. Skąd taki pomysł? I dlaczego nie zdecydowaliście się wtedy wydać całej płyty?

DH: W 2015 zrobiliśmy EP na potrzeby promocji zespołu i dystrybucji płyt na koncertach. Nakład skończył się. W tym czasie mieliśmy nagrane dwie kolejne piosenki czyli “Hysteria” i “Meet Me By  The Corn”, które postanowiliśmy umieścić na reedycji i tym samym pokazać ludziom więcej naszej muzyki.

Piosenki zamieszczone na EP były nagrywane w różnych miejscach i w różnym czasie i nie brzmi to spójnie i tak jak byśmy chcieli żeby brzmiało na płycie. Dlatego nie jest to cała płyta.

Więcej w portalu Polska Płyta Polska Muzyka: