Teraz gramy

Tytuł

Wykonawca

Teraz w ramówce

Extra Orbit

14:00 16:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

16:00 18:00

Teraz w ramówce

Extra Orbit

14:00 16:00

Następnie w ramówce

Indie Orbit

16:00 18:00

Background

Polecamy wywiad ze Stach Bukowski

w dniu 16 grudnia 2019

“Lew” to debiutancki singiel zespołu Stach Bukowski. Jest drapieżny i beztroski w tym samym czasie, ma w sobie moc i młodzieńczą zuchwałość.

Utwór aktualnie gości na liście Top Orbit.

Jako inspiracje do tworzenia muzyki podajecie Zbigniewa Wodeckiego, ale też muzykę klasyczną i rap. Czy to wszystko będziemy mogli znaleźć na Waszej debiutanckiej płycie, która ukaże się dzięki FONOBO Label?

Stach: Lubimy i słuchamy różnych gatunków. I faktycznie od wspomnianej muzyki klasycznej aż po rap. Wszystkie płyty, których słuchamy, w jakiś sposób na nas wpływają i inspirują naszą twórczość. Niemniej jednak album będzie osadzony w solidnym, beztroskim, rockowym brzmieniu, a inspiracje innymi gatunkami muzycznymi zostaną raczej niebezpośrednio ukryte gdzieś głęboko między wierszami.

W jakim stopniu Wasz pierwszy singiel oddaje klimat całej płyty?

Stach: „Lew” jest bardzo reprezentatywny dla całej płyty i dobrzej oddaje jej klimat. Cały ten projekt opieramy na brzmieniu retro. Z kolei sesje zdjęciowe i pierwszy teledysk nawiązują do lat dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku oraz dwutysięcznych. Chcemy się bawić muzyką zamiast oprawiać ją w sztywne ramy. „Lew”, tak jak zdecydowana większość naszych utworów, jest mocny i ma w sobie dużo energii. Planujemy też jednak dodać naszemu albumowi nutkę refleksji.

Ile tak naprawdę w Waszej muzyce jest stylu retro, a ile tego, co obecnie jest modne w muzyce?

Robert: Muzyka retro jest podstawą naszej twórczości, ale nie chcemy się zamykać tylko w niej.  Dzięki temu, że słuchamy utworów z różnych okresów i uwielbiamy muzyczne nowości, to do muzyki jaką tworzymy, przenika niezliczona ilość nurtów i brzmień, w tym rzecz jasna to, co jest aktualnie modne. Można powiedzieć, że gramy kawałki retro ze szczyptą współczesności.